włoskie jedzenie Kraków

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród wielu wariantów, jakie proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, połączeń i spora porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe jedzenie włoskie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do makaronu. italian food Krakow Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, focaccia, minestrone i szeroki wybór deserów – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

Related Post

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *