ogumienie duro

Motocykliści czy kierowcy różnorodnego typu aut gruntownie zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać radować się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go dobrze przygotować. Dużo osób jednak nie wykorzystuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 27

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, tym samym lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go poprawnie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W wypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy przecież, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby sprawić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na domiar tego należałoby spowodować detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które wypada wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby także rower dokładnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – dzięki temu będzie poprawniej chroniony w trakcie całego sezonu.

Related Post

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *