Mięśnie dna miednicy

Coraz to więcej pań, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało która z pań decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć bardzo szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, ponieważ ćwiczenia dają w owym czasie poprawniejsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle znaczącą kwestią są również treningi oddechowe, które wypada w następnej kolejności jak zazwyczaj powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie szybko pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się prawidłowo. Wiele pacjentek myśli, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też niedogodności bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Related Post

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *